Rugsėjo 28 – spalio 4 dienomis Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijoje vyko Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „@WASsERLEBEN – @WAS TUN“ trečiasis susitikimas. Jame dalyvavo 19 mokinių ir 8 mokytojai iš Vokietijos, Vengrijos, Suomijos ir Lenkijos.

Kiekvieną dieną svečių laukė įvairūs užsėmimai, dalyvavimas pamokose ir pažintinės ekskursijos, vakarais – pasibuvimas šeimose.

Kadangi šio susitikimo tema buvo „Vanduo ir muzika“, tai visa bendra dalyvių veikla buvo susijusi su vandeniu. Svečiai susipažino su Klaipėdos senamiesčiu, jo istorija, kuri neatsiejama nuo Danės upės, greitaeigiu laivu plaukė į Juodkrantę, kopė į Raganų kalną, ėjo prie Baltijos jūros, kur pakrantėje rinko įvairią gamtinę medžiagą. Vėliau ją panaudojo kurdami smėlio paveikslus, ansambliažus. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su M.K.Čiurlionio kūryba, kurti paveikslus pagal šio didžiojo kompozitoriaus ir dailininko simfoninę poemą „Jūra“.

Norėdami labiau pažinti jūrininko profesiją, moksleiviai lankėsi ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Čia jie išbandė simuliatorių, kai kurias gelbėjimosi priemones, pamatė tikrą vidutinio dydžio laivo variklį.

Patys aukuriečiai svečiams parodė savo  miuziklą „Gintarinė legenda“ ir anglų kalbos projektą „Kiekvienas vandens lašas turi savo istoriją“.

Susitikimo metu vyko foto konkursas „Vanduo ir mano mokykla“, kuriame visi partneriai pristatė savo mokykloje geriausiomis išrinktas nuotraukas šia tema. Nugalėtoja tapo nuotrauka iš Vokietijos gimnazijos, antroji vieta atiteko mokiniui iš Vengrijos, o trečioji vieta pripažinta nuotraukai iš mūsų gimnazijos. Sveikiname mūsų gimnazijos nugalėtoją ketvirtokę Eveliną Žičkutę.

Savaitę trukusį susitikimą vainikavo bendra daina apie vandenį, kurią atliko visi dalyviai savo gimtąja kalba.

O už tai, kad renginiai pavyko, nuoširdžiai dėkojame projekto dalyviams už nuoširdų bendravimą bei bendradarbiavimą, gimnazistų ir mokytojų šeimoms, kurios priėmė ir rūpinosi svečiais.

Dabar  nekantriai laukiame kito susitikimo, kuris įvyks 2015 metų sausio mėnesį Vengrijoje, Budapešte.

Projekto koordinatorė Lietuvoje Violeta Venckuvienė.