Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas „1990/Demokratijos procesų transformacija Rytų bloko šalyse“

Projekto partneriai – Europos santarvės fondas „Krzyżowa“ (Lenkija);  Paweł Włodkowic institutas, Lenkija; Stiftung Adam von Trott, Imshausen e.V., Vokietija;  Post Bellum, Čekijos Respublika; Anykščių švietimo pagalbos tarnyba, Lietuva.  Viena iš projektų veiklų – liudininkų ir 1990 m. įvykių dalyvių audiovizualinių pasakojimų rinkimas. Gegužės 17-31 dienomis vyko akcija „Atmintis gyva – fotografijų ir prisiminimų rinkimas apie 1990/91 metų įvykius Lietuvoje“. Akcijos koordinatorė – Anykščių švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Daiva Žiogienė. Akcijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos aukuriečiai. Ši akcija skirta gilinti žinias apie pokyčius, prasidėjusius 1990/91 metais Lietuvoje. Mokiniai rinko prisiminimus iš savo tėvelių, senelių. Birželio 2 ir 4 dienomis Zoom platformoje vyko akcijos apibendrinamoji pamoka ,,Atmintis gyva prisiminimų rinkimas apie 1990/91 metų įvykius Lietuvoje“. Mokiniai teigė, kad užduotis buvo įdomi, patiko, džiaugėsi, kad apie svarbius Lietuvai istorinius įvykius sužinojo iš savo artimųjų. Pamokų metu prisiminimais apie 1990/91 įvykių pokyčius dalijosi Anykščių meras. Akcija suteikė galimybę mokiniams įprasminti Lietuvos valstybei reikšmingą istorijos įvykio sukaktį – Sausio 13–osios Laisvės gynėjų dienos 30-metį, išdėstyti išgyvenusių liudininkų pasakojimus, atsiminimus, faktus bešališkai ir objektyviai. Šia akcija buvo siekiama ugdyti mokinių pilietiškumą, toleranciją, savišvietą, lavinti kūrybinius gebėjimus ir šių įvykių istorinės svarbos suvokimą. Anykščių švietimo pagalbos tarnybos padėkas gavo: Gabija Strumilaitė, II A klasė, Klaidas Šiuša, II C klasė, Samanta Vaišnoraitė, II C klasė, Akvilė Skurvydaitė, II D klasė, Fausta Raibužytė, II D klasė, Milena Gailiūtė, II D klasė, Ula Palevičiūtė, II D klasė. Projekto koordinatorė gimnazijoje istorijos mokytoja Simona Račkutė gavo atskirą asmeninę padėką.