Birželio 14–oji – Gedulo ir vilties diena. Eilėmis „Nuo Baltijos iki Lenos“ pradėjome popietę gimnazijos kiemelyje. Šiemet minėjome 81–ąsias pirmųjų trėmimų metines, kada per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Daugelis ištremtų žmonių papuolė į atšiaurias gyvenimo sąlygas, kuriose nebuvo žydinčių pievų, kaip Lietuvoje. Todėl daugelio tremtinių ir politinių kalinių atsiminimuose gausu šiltų atsiminimų apie žalią spalvą, tėviškės laukų kvapus, mėlyną dangų – dalykų, kurių itin ilgėjosi būdami toli nuo Tėvynės. Tad gimnazistai gamino pilietinės iniciatyvos simbolį ,,vilties žiedą‘‘ – baltas ramunes ir mėlynas rugiagėles. Skambant dainai „Kad ne auksinės vasaros…“, mokiniai ,,vilties žiedus‘‘ įsmeigė gimnazijos kiemelio gėlyne. I-os gimnazijos klasės mokiniai skaitė tremtinių atsiminimus.