Mūsų gimnazijoje eksponuojama (II aukšte) Vytauto Didžiojo karo muziejaus kilnojamoji paroda „Dvarų relikvijos pasakoja… Nuo kovų iki kovų“. Paroda atskleidžia Lietuvos dvarininkų, bajorų, dvasininkų, valstiečių, miestiečių siekius iškovoti laisvę Tėvynei, kurie tęsėsi per šimtmečius.Parodoje galima išvysti keturis politinius dvarų laikotarpius: 1830–1831 m. ir 1863–1864 m. sukilimus, 1904 m. tautinį atgimimą ir 1918–1923 m. Nepriklausomybės kovas. Dvarai visada buvo visuomenės savimonės telkimosi centras, būtent juose prasidėdavo svarbios valstybei permainos. Žiūrovas gali pamatyti autentiškų to meto daiktų nuotraukas, susipažinti su žymių Lietuvos dvarų savininkais ir jų indėliu į Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

Kviečiame bendruomenės narius ne tik lengvu žvilgsnių paklaidžioti po šimtmečių kovų reginius, po didingus dvarus, bet ir atidžiau perskaityti parodos tekstus, panaudoti juos per diskusijas pamokose, rašinėliuose, projektinėje veikloje. Gal ši paroda kažkam padės užsidirbti dešimtukus, gal kažkas bus paskatintas tapti Tėvynės gynėju…
Parodos organizavimu rūpinosi direktorė Ramunė Urbienė, bibliotekininkė Svetlana Samoiliuk, pavaduotoja ū.r. Evelina Majer bei istorijos mokytojai.