Egzaminų ir pamokų ,,košėje” norisi ištrūkti ten, kur to chaoso nesijaustų. Tad Ia ir Is klasės mokiniai tradicinį mokyklos suolą iškeitė į veiklas kitose erdvėse. Artėjant Gedulo ir vilties dienai birželio 13 d. buvo aplankytas Šaltojo karo muziejus, kuriame sovietiniais laikais buvo atominės galvutės, galinčios sunaikinti daug didesnius plotus nei Hirošima ir Nagasakis, bei rašytojos Žemaitės muziejus Bukantėj. Žemaitiškai kalbančios edukatorės ne tik pasakojo apie rašytojos nelengvą, tačiau įdomų gyvenimą, bet vaišino kastiniu su karštom bulvėm, blynais su obuoliene, sūriu, vėliau ir duona su sviestu, kurį patiems reikėjo susisukti.
Buvo gilinamos istorijos ir literatūros žinios, ragauti tradiciniai valgiai; ugdomos kultūros, komunikavimo, pažinimo kompetencijos.