Erasmus+ KA229 projekto veiklos planas

Erasmus+ KA229 2020-2023 projekto „Ene, mene, muh und raus bist du – Artenvielfalt statt Artensterben“ aprašymas

Kalėdiniai atvirukai Erasmus+ projekto „En den du ir išeini tu – Ekoįvairovė negali išnykti“ projekto partneriams

Spalio 6-10 dienomis koordinatorių susitikimo metu Berlyne sveikinosi Vokietija, Italija, Lietuva. Koreguoti projekto planai, veiklos, kurioms įtaką padarė COVID-19, kurios buvo vis atidedamos. Ar lengva tai daryti, kai nežinai, kas bus po metų, mėnesio, savaitės?.. Atsakymas, tikriausiai, aiškus. Bet tikim, kad veikimas, užsispyrimas, kūrybiškumas gali įveikti ir viruso foną. Mokysimės tai daryti.

Ciao, Italia!

Mes, aukurietės, gegužės 13-21 dienomis svečiavomės daugelio išsvajotoje Italijoje. Su Erasmus+ KA229 programa vykome pažinti bioįvairovės Gargano regione.

Kelionę pradėjome kupinos pozityvių minčių ir begalinio noro išvysti visų išliaupsintą Italijos saulę. Atvykus Roma mus pasitiko nuostabiais gamtos, architektūros kūriniais. O termometro stulpelis, siekiantis apie trisdešimt laipsnių, itin džiugino. Romoje mėgavomės itališka pica, nuostabiais vaizdais bei italų kultūra. Karštą šeštadienį Romoje keliavome pamatyti miesto įžymybių, Vatikaną. Nauja patirtis buvo ir keliavimas Italijos metro.

Sekmadienio rytą pajudėjome į  pagrindinį kelionės tikslą San Giovanni Rotondo. Keliavome Italijos greituoju traukiniu, pro langus stebino nuostabūs gamtos vaizdai. Na, o San Giovanni Rotondo mus pasitiko mūsų itališkos šeimos. Buvo įdomu stebėti jų papročius, kasdieninį gyvenimą. Turime paminėti, kad italai valgo LABAI DAUG!

Pirmadienį prasidėjo itališkos mokyklos savaitė. Pastebėjome, kad Maria Immacolata licėjaus mokiniai geba atidžiai klausyti mokytojų visą valandą. Taip, parašyta teisingai, ten pamokos trunka valandą. Per pertraukas mokiniai, kaip būdinga italams, garsiai juokiasi ir bendrauja. Be to, sužinojome, kad pamokos ten trunka iki tryliktos valandos ir mokomasi ir šeštadieniais.

Po šalių prisistatymo ir susipažinimo su kitų valstybių mokiniais, antradienį išvykome į Difesos mišką (nacionalinį parką), Montenero uolą. Leidomės į tamsią, drėgną uolą. Išvydome šikšnosparnių ir klausėmės uolos istorijos. Žygyje taip pat matėme įdomių medžių ir augalų, tačiau miškai nedaug kuo skyrėsi nuo lietuviškų.

Ketvirtadienį keliavome į Foresta-Umbra mišką. Vaikštinėdami stebėjome medžius, gyvūnus. Matėme vėžliukų, nematytų driežų rūšių. Taip pat apsilankėme karinėje valgykloje ir paragavome kareiviško maisto. Pasistiprinę keliavome į Vieste. Tai kurortinis miestelis. Ten mėgavomės šiltu, druskingu Adrijos jūros vandeniu. Ragavome itališkų ledų (gelato).

Penktadienį dalyvavome pamokose, susipažinome su mokyklos mokytojais. Likusią dieną praleidome su savo šeimomis ir draugais. Vėlai vakare su ašaromis akyse atsisveikinome ir išvykome atgal į Lietuvą.

Ši kelionė mums buvo labai įsimintina ir paliko daug įspūdžių. Kitaip ir būti negali, nes  Italijos gamta nuostabi. Projekto savaitė greit prabėgo, nes buvo pilna išvykų ir kūrybinės veiklos. Susiradome naujų draugų, ragavome daug itališkų patiekalų. Įgijome įvairios patirties. Ir svarbiausia, žinome, jog visada esame laukiami savo itališkų šeimų ir vaikų, kuriuos galime laikyti broliais ir sesėmis.

ERASMUS+ projekto dalyvės I a klasės mokinės Viltė Gaudiešiūtė, Gabija Baniulytė, Roberta Norkutė, Laura Zdanytė, Beatričė Šiaulytė