Gruodžio 12-13 dienomis Klaipėdoje vyko kalėdinis renginys „L’esprit francophone de Noël/ „Frankofoniška kalėdų dvasia“, kurį inicijavo ir organizavo  Prancūzų institutas Lietuvoje  bei Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos tarptautinio projekto EMILE klasė Lietuvoje dalyviai. Gruodžio 12 d. Klaipėdos miesto ir apskrities mokyklų 4-7 klasių mokiniams, kurie mokosi prancūzų kalbos, Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Gerlacho palėpėje  buvo  parodytas šešėlių ir muzikos spektaklis „Kalėdinė pasaka prancūziškai“. Spektaklio režisierė Gintarė Damanskytė, aktoriai – Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mokiniai  Selia Hages ir Marijus Petraitis. Šiame renginyje apsilankė Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe.

Gruodžio 13 d. į prancūziško kino popietę Klaipėdos kultūros fabrike buvo pakviesti vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai, visi tie, kas neabejingi prancūzų kalbai ir kultūrai. Čia jie žiūrėjo režisieriaus Pierre Améris komediją „Une famille à louer“. Po filmo Garbės konsulas Klaipėdoje Olivier Criou pristatė prancūzų Kalėdų šventimo tradicijas ir papročius, tad frankofilai turėjo puikią galimybę paskanauti kaštainių kremo, antienos kepenėlių, ikrų užtepėlės bei atsigaivinti natūraliu limonadu „Delice de Belle France“.

Išsiskirstėme linkėdami vienas kitam „Joyeux Noël“.

Giedrė Jarmalavičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui