Rugsėjo 20 d. per septintą lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos pamoką I O ir III A/B/C/O gimnazistai žygiavo į Žardės piliakalnį. Eidami gimnazistai mėgavosi gaiviu oru, klaipėdietišku vėjeliu ir lietučiu. Bet oras tikrai mums nesugadino nuotaikos. Istorijos mokytojas Gintautas Žebelis akcentavo mokiniams, kad Žardės piliakalnis yra įrengtas atskiroje kalvoje, apaugusioje lapuočiais medžiais. Šis piliakalnis kartais dar vadinamas Kuncų bei Bandužių vardais. Archeologai ne kartą tyrinėję šią vietovę, kurioje rado ir medinių pastatų liekanų, ir židinių, ir žalvarinių segių. Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad ant piliakalnio stovėjo XIII a. kuršių pilis Žardė. Dažnai istoriniai faktai, šaltiniai virsta literatūros tekstu, todėl lietuvių kalbos mokytoja Ilona Ambrozaitienė priminė gimnazistams, kad pamokose nagrinėdami senosios literatūros kūrinius matome, jog lietuviai nuo seno gindavosi nuo priešų bėgdami į girias arba įtvirtindami gyvenvietes, pilis ant piliakalnių. Prisiminti mitai bei legendos apie piliakalnius, laidojimo papročiai.

Ši edukacinė išvyka po Žardės piliakalnį turėjo ir dar vieną tikslą – su mokiniais rinkome žingsnius ,,Aukuro” gimnazijai. Todėl kviečiame ir kitus gimnazijos bendruomenės narius nepamiršti ir dalyvauti LR prezidento G. Nausėdos inicijuotame Nacionaliniame judumo iššūkyje.