Klaipėdos „Aukuro” gimnazija lapkričio 21 d. sutiko svečius iš Prancūzijos ambasados Lietuvoje ir Prancūzų instituto Lietuvoje.
Apskritojo stalo diskusiją- susitikimą „Aktualijos ir projektai ateičiai” pradėjo Prancūzijos ambasadorė SE Alix Everard bei gimnazijos direktorė Ramunė Urbienė, vėliau pavaduotoja ugdymui bei IDUKM mokytoja Giedrė Jarmalavičienė, prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Irena Eirošienė dalijosi frankofoninio mokymo patirtimi ir perspektyvomis. Be dalykinių kompetencijų, kalbos mokėjimas atveria didesnes galimybes studijuoti užsienyje, dalyvauti mainų programose, giliau pažinti kitas kultūras. Smagu buvo išgirsti mokinius, kurie savo mintis reiškė prancūziškai.
Alma Barkauskienė, Klaipėdos m. prancūzų kalbos ir romanų kalbų mokytojų metodinio būrelio pirmininkės pavaduotoja, Dina Antanavičienė, Klaipėdos licėjaus prancūzų kalbos mokytoja metodininkė, Pascal Sliwanski, Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius, Olga Paleckienė, Kalbos ir švietimo programos vadovė, bei Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje apskrito stalo diskusijos metu aptarė prancūzų kalbos situaciją Klaipėdos mieste.
Po pertraukos, kurios metu buvo lankomos gimnazijos erdvės, Viktorija Jurkevic-Chiaese, bendravimo su Prancūzijos aukštosiomis mokyklomis programos vadovė, dalijosi informacija apie studijų galimybes Prancūzijoje.
Kad dalykinis susitikimas neprailgtų, „Dainos studijos” atlikėjai džiugino dainomis prancūzų ir lietuvių kalbomis.