KAI NORI GERAI, IŠEINA DAR GERIAU

Kas ta novelė? Su kuo ji valgoma?
Čia tik rašytojai gali sukurti…
Taip ar kitaip, bet panašiai iš pradžių šį rudenį niurnėjo aukuriečiai, protestuodami prieš baisuoklę NOVELĘ.
Bet. Per porą mėnesių išjudino žodį. Ką ten žodį-visą kalną žodžių. Kaip sizifai prakaitavo, rideno ir supylė ne vieną novelę. Laikas pailsėti? Ne. Novelę reikia perskaityti, pristatyti publikai, sudominti.
Tai ne man… aš sportininkas!… aš dailininkas!… aš!…-vėl šaukia aukuriečiai.
TU visada RAŠYTOJAS.
Įveikei pusiaukelę, nepamesk ŽODŽIO.
Patys pačiausi tai suprato-ir nėrė į PRAMOGŲ JŪRĄ. (Taip vadinosi šių metų LRS organizuoto projekto NOVELĖS RUDUO-2023 jaunųjų kūrėjų konkursas.) Lapkričio 20 d. baigiamasis renginys vyko Klaipėdos ,,Vėtrungės“ gimnazijoje, kur ketvertas perskaitė savo noveles – tikra pramoga kartu su savo veikėjais keliauti, įsimylėti, nusivilti ir išlikti – Žodžio žvaigždėse.
      O tarptautinė rašytojų komisija (Estijos rašytojų sąjungos narė Reet Kudu, LRS valdybos narė Klaipėdos krašto rašytojų pirmininkė Nijolė Kepenienė, rašytojai Rita Latvėnaitė-Kairienė, Dainius Sobeckis) džiaugėsi šauniųjų aukuriečių: Milanos Jolkinos Ia, Manto Daunio IIc, Modesto Rubežiaus IIo, Gabrieliaus Steponkaus IIo-kūrybiniais laimėjimais bei negailėjo pagyrų.

Mokiniai šypsojosi, NOVELĖ šventė pergalę, o Sizifas kartojo: KAI NORI GERAI, IŠEINA DAR GERIAU.