15 aukuriečių lankėsi UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“. Ten moksleiviai pamatė, kaip gaminami laivų blokai: karpomi plieno lakštai, po to jie formuojami ir suvirinami į bloką, kurie vėliau sujungiami į grandblokus. Šitame ceche dirba ne tik žmonės, bet ir 2 suvirinimo robotai. Vaikščiodami po įmonės teritoriją jaunuoliai sužinojo, kad dažymo ceche sumontuota išskirtinė ventiliavimo sistema, kuri įgalina darbus atlikti šildomoje ir gerai vėdinamoje aplinkoje. Jau pastatyti laivai į vandenį nuleidžiami 3 būdais, tai priklauso nuo laivo svorio. Ekskursijos pabaigoje gimnazistai buvo pakviesti į įmonės muziejų, kuriame jiems papasakojo apie Klaipėdos krašto laivų statybos istoriją. Nuoširdžiai dėkojame UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla” už suteiktą galimybę pamatyti, kaip „gimsta“ laivai. Mokinius lydėjo mokytojos Sigita Januškevičienė ir Violeta Venckuvienė.