Vasario 6 dieną gimnazijos mokiniai kūrybiškai gilinosi į tiksliuosius ir gamtos mokslus.

Auksiniai protai rungėsi dėl geriausio vardo šachmatų ir šaškių turnyre. Į kovą įsijungė ir mokyklos direktorė Lygija Virkšienė, sužaidusi šaškių partiją su moksleiviu. Nors klasėje ir tvyrojo įtampa, planuojant pergalę atnešančius žingsnius, dalyviai išliko sąžiningi ir taikūs vieni kitiems.

Trokštantys įtvirtinti savo žinias moksleiviai rinkosi interaktyvias veiklas. Biologijos ekspertai būrėsi į komandas ir, pasitelkę bendras jėgas, varžėsi biologijos protmūšyje. Mokiniai ne tik tobulino bendradarbiavimo įgūdžius, tačiau ir sužinojo, ar uoga visuomet yra uoga. O mėgstantys naršyti interneto platybėse susirinko išklausyti priminimo apie saugų svetainių naudojimą ir atliko žinias sustiprinantį testą.

Sakoma, jog per patirtį teorinės žinios geriau įsišaknija atmintin. O kokia juk tiksliųjų mokslų diena be eksperimentų? Jų, be kita ko, laukė visa gausybė. Aplinkosaugos entuziastai tyrė ir lygino tvenkinio ir sniego užterštumą, pasitelkdami įvairius reagentus. Besižavintys žvaigždėmis ir astronomijos paslaptimis mokiniai tyrinėjo dangaus kūnus žvaigždėlapyje ir susipažino su teleskopo subtilybėmis. Na, o moksleiviai, besidomintys žaibais ir kometomis, jų veikimo dėsningumus pritaikė atlikdami  kibirkščiuojančius bandymus.

Kas sakė, jog matematika ir menas – du nesuderinami dalykai? Tikrai ne Leonardas da Vinčis. Būtent šis menininkas savo paveiksle „Paskutinė vakarienė“ ne tik pritaikė simetrijos principą, bet ir išdėstė figūras remdamasis Aukso pjūvio taisykle – Fibonačio skaičiais. Da vinčiais akimirkai tapo ir moksleiviai, pasitelkę žymaus matematiko seką ir spalvotas kreideles. Taigi, tapo matematikos ir dailės sintezės liudininkais.

Netradicinio ugdymo dieną užbaigė merginų ansamblio bei jaunųjų muzikantų pasirodymas. Gamtos ir tiksliųjų mokslų diena skatino stiprinti tarpdalykinę integraciją, mokytis tikslingai ir prasmingai veikti, bendradarbiauti komandoje bei ugdyti norą kurti, tirti ir puoselėti mūsų – aukuriečių – šeimą.

Abiturientė Jogilė Stonytė, nuotraukos – Aram Manukyan.